Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, aby dar Betlejemskiej nocy, w której Pan Jezus się rodzi, wypełnił nasze serca łaską pokoju i darem miłości wnoszonej każdego dnia w życie Drugiego Człowieka. Z darem modlitwy Duszpasterze

  

 1. Kalendarz liturgiczny:  
 • sobota – Wigilia Bożego Narodzenia
 • niedziela – Boże Narodzenie
 • poniedziałek – św. Szczepana, pierwszego męczennika (ofiary na szkoły katolickie, KUL, WT UAM)
 • wtorek – św. Jana
 • środa – św. Młodzianków
 • piątek – Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa
 • niedziela – Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

 

 1. Z serca dziękuję:
 • Kapłanom za pomoc w adwentowych spowiedziach
 • Dzieciom i Rodzicom za udział w Roratach
 • Wszystkim Dobrodziejom za dar prezentów dla dzieci i ubogich rodzin
 • Parafialnemu Zespołowi Caritas za poświęcony czas i rozprowadzenie ofiarowanych paczek świątecznych
 • Duszpasterstwu Młodych, ministrantom, panom kościelnym: Łukaszowi, Karolowi i Czesławowi oraz panu Zbyszkowi, Sławomirowi, Grzegorzowi, Dawidowi oraz wszystkim, którzy pomagali w wykonaniu żłóbków i ubierali choinki w Kórniku i w Pierzchnie
 • za dostarczenie choinek do Kórnika państwu Stępniak a do Pierzchna panu Andrzejowi
 • panom organistom Jarosławowi, Grzegorzowi, Franciszkowi, Dziecięcemu Zespołowi i Parafialnemu Chórowi Tutti Santi, Zespołowi Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej, Zespołowi Bogu Bliscy oraz Liturgicznej Służbie Ołtarza za pomoc i zaangażowanie w liturgię przez cały rok
 • Harcerskiej Orkiestrze Dętej na czele z kapelmistrzem p. Jackiem za uświetnienie Pasterki a Harcerzom za przyniesienie Światła Betlejemskiego
 • Wszystkim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę i dar obecności.

 

 1. W Uroczystość Bożego Narodzenia nie będzie Mszy świętej o godz. 7:30. Pozostałe Msze święte i w pierwsze i w drugie święto, tak jak w niedzielę. Ponadto w Uroczystość Bożego Narodzenia dodatkowa Msza święta o godz.  15:00 z nabożeństwem z namaszczeniem olejami św. Charbela zakończona wspólnym kolędowaniem z okazji urodzin Pana Jezusa.

 

 

 1. Zapraszam na wspólne kolędowanie i koncert

 

 • Jutro w poniedziałek w drugie święto po Mszy świętej o godz. 18:00 z Chórem Castellum Cantans
 • W piątek w święto Świętej Rodziny o godz. 16:30 kolędowanie
  z Parafialnym Chórem Tutti Santi w domu parafialnym

  

 1. Jutro 26 grudnia zostanie podany tygodniowy plan wizyty duszpasterskiej, którą rozpoczniemy we wtorek 27 grudnia od Pierzchna. Ofiary składane podczas tegorocznej kolędy zostaną przeznaczone na dalsze prace w kaplicy w Pierzchnie oraz kontynuację prac remontowo-konserwatorskich w naszym parafialnym kościele Wszystkich Świętych.

  

 1. Biuro parafialne w tym tygodniu nieczynne. 

 

 1. Za tydzień w niedzielę w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi nie będzie Mszy świętej o godz. 7:30. Pozostałe Msze święte tak jak w niedzielę.
 • po Mszy świętej o godz. 12:00 zapraszam na II Koncert Noworoczny podczas którego wystąpi: pani Agnieszka Kosmecka (Polska) absolwentka poznańskiej Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w klasie organów prof. Sławomira Kamińskiego oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Laureatka min. I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Organowym w Castellana Grotte (Włochy), II nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Organowym
  w Olsztynie, raz jeszcze zapraszam.

  

 1. Przed nami dwudzieste urodziny Miesięcznika Parafialnego, które będziemy obchodzili w formie zabawy karnawałowej już w sobotę 14 stycznia 2017r. Zapisy w zakrystii. Bilety będą do odbioru od 6 stycznia.

 

 1. Polecamy świąteczny numer Przewodnika Katolickiego. 

 

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

 

Słowo Boże na umocnienie

 

Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan. A to będzie znakiem dla was: Znajdziecie Niemowlę, owinięte w pieluszki
i leżące w żłobie. 

 

Ewangelia według św. Łukasza